Typy ochranných známok


Typy ochranných známok

Táto ochranná známka je pochopiteľne platná na území jednej krajiny (domovskej). V našom prípade Slovenskej republiky, ktorá sa vydáva po preverení, či už rovnaká ochranná známka nie je registrovaná a či daná ochranná známka vyhovuje podmienkam.


Medzinárodná ochranná známka


Ochranná známka je vystavená pre územie inej krajiny alebo krajín ako je domovská. Pokiaľ je známka zaregistrovaná, je dôležité aby bola používaná jej vlastníkom v rámci územia všetkých krajín v ktorých je registrovaná.
Ochranná známka Európskeho spoločenstva = komunitárna ochranná známka Platí v rámci Európskej únie ako spoločenstva. Táto ochranná známka má vlastnosti bežnej ochrannej známky ako napr. národnej. Môžete s ňou manipulovať rovnako a tiež pre jej vzor, tvar či prevedenie platia rovnaké podmienky. Môžete ju zrušiť, previesť atď., avšak ak bude zakázaná, tak pre celé územie spoločenstva.

Opačne to ale funguje inak a to, že môže byť ochranná známka povolená aj len pre časť územia spoločenstva. Ochranná známka sa vydáva ako právnickým, tak fyzickým osobám a podmienky pre zobrazenie a prevedenie sú rovnaké pre všetky typy ochranných známok. Užívať ochrannú známku spoločenstva je nesmiernou výhodou na trhu. Sila známky sa odráža postupom času a investícia sa neraz odrazí na základe dôvery spotrebiteľov, ktorá je základom úspešného predaja výrobkov či služieb.